Aktualności

III Bydgoskie spotkania psychologii z onkologią

19 listopada 2018

16 listopada 2018 r. w godzinach 10.00-13.30 w Parku Aktywnej Rehabilitacji i Sportu w sali D (przy Centrum Onkologii) odbyła się konferencja nt. Zachowań zdrowotnych pacjentów onkologicznych. Konferencja jest organizowana w ramach III Bydgoskich spotkań psychologii z onkologią.

czytaj całość…

Projekt Centrum Komunikacji Klinicznej został zatwierdzony do finansowania w programie "DIALOG"

27 września 2018

Projekt badawczy zgłoszony przez Centrum Komunikacji Klinicznej  „Doskonalenie umiejętności komunikowania się lekarzy z pacjentami innowacyjną drogą do zapewnienia wyższej jakości opieki zdrowotnej, lepszych wyników leczenia pacjentów oraz obniżenia kosztów leczenia” uzyskał finansowanie MNiSW w ramach programu „DIALOG”. Projekt będzie realizowany przez dwa lata we współpracy z Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy UMK w Toruniu oraz Szpitalem Uniwersyteckim nr 2 im. Dr Jana Biziela. Kierownikiem projektu jest dr Anna Ratajska, Pełnomocnik Rektora ds. CKK oraz adiunkt w Instytucie Psychologii UKW, a realizatorami są min. dr Magdalena Zając adiunkt w Instytucie Psychologii UKW oraz dr Agnieszka Nowakowska-Arendt z CM UMK.

czytaj całość…

VIII Interdyscyplinarna Konferencja Doktorantów i Młodych Naukowców pt. „Społeczny i indywidualny wymiar odpowiedzialności”

14 czerwca 2018

W dniach  7-8 czerwca 2018 roku odbyła się VIII Interdyscyplinarna Konferencja Doktorantów i Młodych Naukowców pt. „Społeczny i indywidualny wymiar odpowiedzialności”. Konferencja zgromadziła doktorantów i młodych naukowców z ponad 15 ośrodków akademickich w Polsce, reprezentujących wiele dziedzin nauki, m.in. psychologię, pedagogikę, filozofię, socjologię, prawo czy medycynę.

czytaj całość…

Gdańsk Maraton

17 kwietnia 2018
czytaj całość

Drużyna biegowa z Instytutu Psychologii UKW w składzie: dr Alicja Szmaus-Jackowska, dr Ludmiła Zając-Lamparska i mgr Łukasz Warchoł (kapitan) oraz gościnnie dr Błażej Stankiewicz z Instytutu Kultury Fizycznej 15 kwietnia wzięła udział w Sztafecie Maratońskiej w ramach imprezy biegowej „4. Gdańsk Maraton”. Nasza drużyna zajęła 33 miejsce na 155 występujących drużyn sztafetowych, pokonując dystans 42 km 195 m w czasie 3 godz. i 27 min.

 

czytaj całość…

Dr Alicja Malina otrzymała dofinansowanie w ramach konkursu MINIATURA

29 stycznia 2018

Dnia 26 stycznia 2018 roku Narodowe Centrum Nauki ogłosiło listy rankingowe projektów zakwalifikowanych do finansowania w ramach konkursu ogłoszonego przez NCN: MINIATURA.

Dr Alicja Malina z Instytutu Psychologii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy  otrzymała 49544 zł na realizację tematu Znaczenie i źródła wsparcia w procedurze in vitro. Badanie eksperymentalne.

 

czytaj całość…

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego
Instytut Psychologii
ul. Leopolda Staffa 1, 85 867 Bydgoszcz