Wydział Psychologii
Młody chłopak z kciukiem uniesionym do góry na tle nieba z chmurami Młody chłopak z kciukiem uniesionym do góry na tle nieba z chmurami

Barometr Nadziei 2021

Polacy już po raz szósty biorą udział w międzynarodowych badaniach monitorujących dobrostan Europejczyków. Badania wśród rodaków prowadzą psychologowie z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego: dr hab. Elżbieta Kasprzak, prof. uczelni i mgr Karolina Mudło-Głagolska oraz dr Patryk Stecz z Uniwersytetu Łódzkiego. Koordynatorem projektu Hope Barometer od 2000 roku jest dr Andreas Krafft (St. Gallen, Bern oraz Swiss Future, Lucerna, Szwajcaria).

Rok 2021 to drugi rok pandemii COVID19. Nasze badania służą sprawdzeniu temu, jak radzimy i jak radziliśmy sobie z wyzwaniami epidemii, lękiem i samotnością oraz jaki mamy stosunek do szczepień. Dowiemy się, czy przyzwyczailiśmy się do nowych zasad życia i relacji społecznych, czy czujemy się bezpiecznie i pełni nadziei, czy martwimy się niepewną przyszłością.

W styczniu podzielimy się rezultatami na łamach lokalnych i ogólnopolskich gazet. Popatrzymy na siebie, Polaków na tle innych społeczności. Sprawdzimy, czy doświadczamy większego stresu pandemii od innych, czy mamy lepsze wsparcie społeczne od najbliższych, co daje nam nadzieję, czy skutecznie radzimy sobie z wyzwaniem naszych czasów oraz czy potrafimy zachować dobrostan psychiczny i zdrowie. 

Wypełnienie ankiety zajmie około 25 minut: www.efs-survey.com
Zapraszamy do udziału w badaniu!