Sprawozdanie Z XIV Sesji Naukowej Magistrantów Wydziału Psychologii UKW

W dniu 20 maja 2024 roku odbyła się XIV Sesja Naukowa Magistrantów Wydziału Psychologii. Podobnie, jak w ubiegłych latach, Sesja była elementem inaugurującym program Dni Psychologa w naszym Wydziale.

Sesja przebiegła zgodnie z przygotowanym wcześniej programem. Komitetowi Naukowemu, jak co roku przewodniczył Dziekan Wydziału Psychologii, prof. dr hab. Janusz Trempała, zaś w pracach Komitetu uczestniczyli:

• dr hab. Aleksandra Błachnio, prof. uczelni;
  • dr hab. Barbara Ciżkowicz, prof. uczelni;
  • prof. dr hab. Hanna Liberska;
  • dr hab. Elżbieta Kasprzak, prof. uczelni;
  • dr hab. Monika Wiłkość-Dębczyńska, prof. uczelni;
  • dr Ludmiła Zając-Lamparska, prof. uczelni;

W ramach sesji dyskusyjnej swoje projekty prac magisterskich zaprezentowali uczestnicy seminariów magisterskich na IV i V roku psychologii w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym:

• Anna Skrzypińska, V rok psychologii stacjonarnej – uczestniczka seminarium prowadzonego przez prof. dr. hab. Janusza Trempałę;
  • Beata Żeligowska, IV rok psychologii niestacjonarnej – uczestniczka seminarium prowadzonego przez dr Magdalenę Miotk-Mrozowską;
  • Jakub Jankowski, V rok psychologii niestacjonarnej – uczestnik seminarium prowadzonego przez dr Ludmiłę Zając-Lamparską, prof. uczelni;
  • Agnieszka Rok, V rok psychologii stacjonarnej – uczestniczka seminarium prowadzonego przez dr. hab. Monikę Wiłkość-Dębczyńską, prof. uczelni;
  • Anna Szorc,, IV rok psychologii stacjonarnej – uczestniczki seminarium prowadzonego przez dr. hab. Aleksandrę Błachnio, prof. uczelni.

Zgodnie z regulaminem konkursu na Najlepszy projekt pracy magisterskiej w Wydziale Psychologii w roku akademickim 2023/2024, Komitet Naukowy przyznał trzy nagrody:

I Nagrodę:

• Panu Jakubowi Jankowskiemu za projekt nt. Wpływ jakości źródła dźwięku na biologiczne wskaźniki reakcji emocjonalnej przygotowany pod kierunkiem dr. Ludmiłę Zając-Lamparską, prof. uczelni;

II Nagrodę:

• Pani Beacie Żeligowskiej za projekt nt. Organizacja przywiązania a retrospektywna ocena postaw rodziców u osób w okresie wczesnej dorosłości przygotowany pod kierunkiem dr Magdaleny Miotk-Mrozowskiej;

III Nagrodę:

• Pani Agnieszce Rok za projekt nt. Chronotyp w ocenie rodzica i samoocenie dziecka w wieku szkolnym przygotowany pod kierunkiem dr hab. Moniki Wiłkość-Dębczyńskiej, prof, uczelni.

Pozostali Magistranci otrzymali wyróżnienia.

Niezwykle inspirującym elementem Sesji był wykład nt. Emocje i ich wpływ na zachowania żywieniowe, który wygłosiła pani prof. dr hab. Anna Brytek-Matera z Uniwersytetu Wrocławskiego.

Pracom Komitetu Organizacyjnego przewodniczyła dr Magdalena Miotk-Mrozowska, zaś uczestniczyły w nich: pani dr Karolina Głogowska, która pełniła rolę Sekretarza, pani Joanna Braun, pan Piotr Morawski i pan Gracjan Belt – studenci naszego Wydziału.

Z wyrazami szacunku,
dr Magdalena Miotk-Mrozowska